Medale piliczanek

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 10 (1440) z 9 marca 2018 r.

Łyżwiarstwo szybkie - Polacy w Pucharze Świata Juniorów

W weekend na olimpijskim torze w Salt Lakę Citv w USA odbyły się zawody finałowe Pucharu Świata Juniorów w łyżwiarstwie szybkim. Startowała w nich liczna reprezentacja Polski, w której było czworo panczenistów Pilicy Tomaszów. Nasi łyżwiarze zaprezentowali się bardzo dobrze, dwukrotnie stając na podium.

Panczenistki Pilicy (od prawej) na podium mistrzostw świata juniorów

Z Polaków jak zwykle najlepiej prezentowała się Karolina Bosiek. która w nietypowym dla niej biegu sprinterskim na 500 m była trzynasta z czasem 39.73. Natalia Jabrzyk była szesnasta (40.43). a Karolina Gąsecka zajęła 23 miejsce (41,31). Wszystkie tomaszowianki ustanowiły rekordy życiowe. Bosiek w USA nie błyszczała tak jak w końcu roku na zawodach seniorskich. Na swym koronnym dystansie 3.000 m Karolina zajęła czwarte miejsce z czasem 4.14,28. dalekim od jej żydówki. Ósme miejsce zajęła Gąsecka 4.19,27, a jedenaste Jabrzyk 4.26,20. Obie pobiły rekordy życiowe. Najlepiej Bosiek spisała się w biegu na 1000 m. Zajęła drugie miejsce z czasem 1.58,74, który'jest nowym rekordem Polski juniorek. Siódma była Gąsecka 2.01,83, a dziewiąta Jabrzyk 2.03,42 (obie życiówki). Na koniec nasze dziewczyny w biegu drużynowym zajęły trzecie miejsce, czasem 3.08,72 ustanawiając rekord Polski juniorek (o 6 sekund poprawiły stary rekord 3.14,57). Wygrały Ilolenderki bijąc rekord świata juniorek 3.02,72. Z dwóch panczenistów Pilicy Tomaszów lepiej prezentował się Damian Żurek. Na 5000 m był siódmy z żydów ką 35,72 s. Na 1000 m Damian nie wystartował, a na 1.500 m był piętnasty z kolejną żydówką 1.49,61. Na tym dystansie Jakub Piotrowski był dziewiętnasty też zżyciówką 1.50,70., Kuba Piotrowski w biegu na 3000 m zajął 22 miejsce (życiówka 3.57,20). W nadchodzący weekend w Salt Lakę City odbędą się mistrzostwa świata juniorów. Liczymy na kolejne medale tomaszowianki.