Rekordowe dla Pilicy mistrzostwa Polski

KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 15 (1445) z 13 kwietnia 2018 r.

Tomaszowskie kręglarstwo klasyczne w wydaniu mistrzowskim

W Tucholi odbyły się mistrzostwa Polski juniorów młodszych w kręglarstwie. Zawody zdominowali za­wodnicy Pilicy Tomaszów, którzy zdobyli 9 medali, w tym 6 złotych. To klubowy rekord.

od lewej Igor Sowik, Dominik Cyniak, Angelika Wojtaszek, Mateusz Goździk, Julia Sidło, Filip Skalski, Dawid Adamski, trener Tomasz Cichowski, siedzą Katarzyna Paduszyńska, Daria Zdulska, Joanna Pawłowska, Szymon Kosz.

Stoją (od lewej): Igor Sowik, Dominik Cyniak, Angelika Wojtaszek, Mateusz Goździk, Julia Sidło, Filip Skalski, Dawid Adamski, trener Tomasz Cichowski, siedzą: Kataryna Paduszyńska, Daria Zdulska, Joanna Palowska i Szmon Kosz

Już w pierwszym dniu zawodów, w którym eliminacje indywidualne były jed­nocześnie mistrzostwami par i drużyn, Pilica wywalczyła 4 medale, w tym trzy najcenniejsze.

Złoto zdobyły obie nasze drużyny. Juniorki młodsze kulały w składzie: Julia Sidło, Joanna Pawłowska, Angelika Wojtaszek i Daria Zdulska), a ekipę chłopców tworzyli: Mateusz Goździk, Szymon Kosz, Filip Skalski i Dawid Adamski. Po trzeci złoty krażek sięgnęły w parze Sidło i Pawłowska (Wojtaszek i Zdulska były czwarte). Natomiast Goź­dzik i Kosz zdobyli srebrny medal (Adamski i Skalski zajęli piąte miejsce).

W drugim dniu mistrzostw rozgry­wana była konkurencja tandemów mie­szanych. Pilica wystawiła trzy miksty. Pawłowska i Kosz wywalczyli kolejny złoty medal (dla Asi to złoto trzeci rok z rzędu). Zdulska i Adamski zajęli ósme miejsce, a Katarzyna Paduszyńska i Do­minik Cyniak jedenaste.

W sprintach, rozgrywanych syste­mem pucharowym, znakomicie spisały się tomaszowianki. Wszystkie trzy prze­szły przez eliminacje i dotarły do półfinału. Niestety nasze dziewczyny musiał uznać wyższość Angeliki Ciszewskiej z Polonii 1912 Leszno, która przy remisie na torach 1:1 w rzutach zwycię­stwa jednym kręglem pokonała Sidło. Brąz zdobyła Wojtaszek, pokonując w meczu o trzecie miejsce Paduszyńska.

W niedzielę rozgrywane były finały indywidualne. W rywalizacji dziewcząt wystąpiły wszystkie nasze reprezen­tantki. Sidło była liderką po elimina­cjach, a Wojtaszek plasowała się na trzecim miejscu. Zmagania kręglarek były niezwykle emocjonujące. Po za­ciętej walce Sidło dopełniła dzieła, zdo­bywając tytuł mistrzowski. Jak mówi trener Tomasz Cichowski, tomaszowianka złoto wydarła Nikoli Dudziak z Leszna, dopiero przed ostatnim rzutem, strącając 9 kołków'. Niestety,dobrej po­zycji nie utrzymała Wojtaszek, spadając aż na siódme miejsce. Miejsca pozostałych tomaszowianek: 11. Pawłowska, 15. Paduszyńska, 20. Zdulska.

Równie dobrze spisał się w rywali­zacji chłopców Mateusz Goździk, który był trzeci po eliminacjach. Jego nie­dzielny atak na tytuł mistrza był wspa­niały. Miejsca pozostałych naszych kręglarzy: 6. Kosz, 11. Adamski, 13. Skalski, 15. Cyniak, 32. Igor Sow'ik.

Julka i Mateusz jako mistrzowie będą reprezentować Polskę na Pucharze Świata U-18 w Cluj w Rumunii, który odbędzie się w maju. Zapewnili też sobie start w mistrzostwach świata U- 23, które odbędą się zaraz po Pucharze Świata na tym samym obiekcie w Cluj.

Z dziewięciu złotych medali mist­rzostw aż 6 przypadło Pilicy. Nic dziwnego, że wygrała klasyfikację medalową klubów. Dała ponadto drugie miejsce woj. łódzkiemu, które ustąpiło tylko Wielkopolsce, z której przedstawiciele aż 5 klubów zdobyli 12 krążków.

Pilica wygrała również klasyfikację punktową klubów' z dorobkiem 77,5 pkt przed Amicą Wronki 47 i BOSiR-em Brzesko 34,5.