KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 5 (1435) z 2 lutego 2018 r.

Puchar Starosty Sierakowa

Ekipa tomaszowskich kręglarzy w Sierakowie

W Sierakowie odbył sie II Puchar Starosty, zaliczany do 4 Młodzieżowego Grand Prix Polski. Julia Sidło zdobyła złoty medal, a Małgorzata kompa srebrny. Rywalizacja odbywała się na wysokim poziomie. Kręglarzc Pilicy Tomaszów grali dobrze. W klasyfikacji klubowej zajęli trzecie miejsce, ustępując Dziewiątce Arnice Wronki oraz OSiR Vector Tarnowo Podgórne. W kategorii juniorek młodszych startowały 3 tomaszowianki. Najlepiej z nich spisała się Julia Sidło, która wygrała eliminacje z wynikiem 560 pkt, a w finale dołożyła 540 kręgli i utrzymała przewagę nad rywalkami, zdobywając złoty medal. Dobrze wyszedł start Asi Pawłowskiej, która zaczęła średnio. W eliminacjach była szósta z wynikiem 520 pkt. ale w finale kulała celniej. Strącenie 534 kołków dało jej awaas na czwarte, tak nielubiane przez sportowców miejsce. Katarzyna Paduszyńska z wynikiem 513 pkt zajęła 8 pozycję. W kategorii młodziczek liczyliśmy na Małgorzatę Kompę. Nasza eksportowa kręglarka zaczęła zawody dobrze. Wygrała eliminacje z rezultatem 535 pkt. Niestety, w finale strąciła znacznie mniej kręgli, bo tylko 508 i ostatecznie spadła na drugie miejsce za Julię Konieczną z Dziewiątki Amiki. Słabszy start mieli juniorzy młodsi. Mateusz Goździk nie zakwalifikował się do finału mimo nie najgorszego wyniku 535 kręgli. Wystarczyło to do zajęcia tylko ósmego miejsca. Szymon Kosz z wynikiem 509 znalazł się na 15 pozycji. Kompletną wpadkę zaliczył Filip Skalski, który z wynikiem 409 zajął ostatnie 19 miejsce. W' klasyfikacji Młodzieżowego GPP Kompa jest czwartą młodziczką. W juniorkach młodszych piąta jest Pawłowska, siódma nieobecna w Sierakowie Angelika Wojtaszek, a ósma Sidło. W juniorach młodszych Goździk jest drugi, a Kosz jedenasty.
Trenerem młodych kręglarzy w Pilicy Tomaszów jest Tomasz Cichowski.