KS Pilica. Opublikowano w W mediach

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 21 (1399) z 26 maja 2017 r.

Kreglarstwo klasyczne po tomaszowsku w wydaniu młodzieżowym

Julia Sidło brązową medalistką Mistrzostw Świata

W niemieckim Dettenheim trwają Mistrzostwa Świata w Kręglarstwie Klasycznym wszystkich kategorii wiekowych. Na początek startowała młodzież. W reprezentacji Polski juniorów znalazła się grupa kręglarzy tomaszowskiej Pilicy. Najlepiej z nich spisała się Julia Sidło, która wraz z Katarzyną Mroczkiewicz z Dziewiątki-Amiki Wronki zdobyła brązowy medal w żeńskich tandemach. Był to pierwszy medal Polaków w tych zawodach, ale nie ostami.
Polki zaczęły turniej od ogrania pary z Włoch 2:0. W ćwierćfinałowym pojedynku z Rumunkami nasze zawodniczki zagrały na remis w setach i o zwycięstwie decydowały rzuty zwycięstwa. Nasze juniorki miały więcej zimnej krwi i wygrały. W półfinale Sidło i Mroczkiewicz trafiły na słowacki duet Mazuchova/Durackova, który zagrał świetną partię i to one awansowały do gry finałowej, a naszej parze pozostało cieszyć się z brązowego medalu. W finale Słowaczki zagrały zdecydowanie słabiej i przegrały z Niemkami.
Tomaszowscy juniorzy turnieju tandemów nie zaliczą do udanych. Mateusz Goździk i Szymon Kosz już w pierwszym starcie przegrali 0:2 z czeskim duetem Mecerod/Novak.
Sidło w całych mistrzostwach grała dobrze i równo. W drużynie pobiła rekord życiowy wynikiem 570 kręgli (najlepszy wynik wśród Polek), a nasza reprezentacja zajęła piąte miejsce. Indywidualnie tomaszowianka zakwalifikowała się do finału, ale jej ostami występ był najsłabszy.
Później były zmagania drużynowe juniorów. Polacy zajęli siódme miejsce. Nie łyło źle, ale zabrakło jednego dobrego wyniku, by zbliżyć się do strefy medalowej. Zwyciężyli Austriacy przed Niemcami i Chorwacją.
W naszej drużynie najlepiej punktował Gracjan Machaj z Dziewiątki-Amiki (592), a drugi był wynik Goździka (588). Kosz byl rezerwowym.
W finale z Polaków najlepiej spisał się Igor Szydłowski, zajmując jedenaste miejsce indywidualnie i 15 w kombinacji Goździk zajął 22 miejsce zarówno w klasyfikacji einzla jak i w kombinacji.
Nasza reprezentacja zdobyła jeszcze dwa cenne medale. W finale sprintu (dziewcząt spotkały się dwie Polki. Julia Brodziszewska z Wronek pokonała Nicoletę Dudziak z Leszna. Mistrzostwa Świata U18 zakończyliśmy na czwartym miejscu w klasyfikacji medalowej i w punktacji narodów. Trenerami polskiej ekipy byli Tomasz Cichowski z Pilicy Tomaszów i Marek Torka z Vectora Tarnowo Podgórne
Brązowe medalistki mistrzostw iwiala z Umerami. Stoją (od lewej): Marek Torka. Katarzyna Mroczkiewicz. Julia Sidło i Tomasz Cichowski