4 medale zawodników KS Pilica w Mistrzostwach Polski w Zakopanem

KS Pilica. Opublikowano w Łyżwiarstwo szybkie

4  medale przywieźli zawodnicy PILICY z Mistrzostw Polski Seniorów w Zakopanym Roland CIEŚLAK  -  Mistrzem Polski Seniorów na 10000m Drużyna kobiet  -  złoty medal w biegu drużynowym Aleksandra KAPPRUZIAK -  srebrny medal w wieloboju Drużyna mężczyzn -  brązowy medal w biegu drużynowym

Roland CIEŚLAK  -  Mistrzem Polski Seniorów na 10000m

Roland CIEŚLAK  -  Mistrzem Polski Seniorów na 10000m Roland CIEŚLAK  -  Mistrzem Polski Seniorów na 10000m

Wyniki sprint drużynowy Mężczyźni

W miniony weekend w Zakopanem odbyły się Mistrzostwa Polski w wieloboju sprinterskim.

Znakomite drugiej miejsce wywalczyła nasza nadzieja olimpijska Aleksandra Kapruziak. Tomaszowianka uległa jedynie medalistce Igrzysk Olimpijskich Luizie Złotkowskiej, która okazała się bezkonkurencyjna we wszystkich czterech biegach.

Wielobój rozpoczął się od biegu na 500 metrów. Kapruziak z czasem 0.41.840 wywalczyła drugie miejsce. W pierwszym biegu na 1000 metrów nasza panczenistka z czasem 1.22.58 zakończyła rywalizację na trzeciej pozycji.

Kolejny bieg na 500 metrów to kolejny znakomity występ Oli. Kapruziak ponownie uzyskała drugi czas biegu  - 0.41.490, tym samym znacznie zwiekszając swoje szanse nie tylko na podium, ale wicemistrzostwo Polski. Walcząca z Tomaszowianką o drugą pozycję Katarzyna Woźniak tym razem była czwarta, co oznaczało  900 punktów wiecej dla zawodniczki AZS AWF Katowice za wspomniany bieg.

Na ostatnim tj. drugim biegu na 1000 metrów panczenistka KS Pilica potwierdziła swoją świetną formę i ponownie była trzecia. Strata do Woźniak jednak duża nie była, co oznaczało wicemistrzostwo Polski za wielobój sprinterski dla Aleksandry Kapruziak.

Siódme miejsce w rywalizacji zajęła Aleksandra Dębowska. Ostatnie trzynaste miejsce w wieloboju zajęła Katarzyna Ulkowski.

W rywalizacji mężczyzn najlpiej spisał się Artur Nogal, który wygrał rywalizację ze Zbigniewem Bródką. Nogal był dwukrotnie pierwszy na dystansie 500 metrów, oraz zajął drugie i trzecie miejsce na dystansie 1000 metrów.

Bardzo dobre jedenaste miejsce zajął nasz junior Matuesz Owczarek. Panczenista z Tomaszowa w biegach na 500 metrów zajął odpowiednio 17, oraz 11 miejsce. Na dystansie 1000 metrów Mateusz uplasował się na 15, oraz 10 pozycji.

Drugi z naszych reprezentantów Adam Dymowski zajął ostatnie, dziewiętnaste miejsce.