Pilica na brązowo

KS Pilica. Opublikowano w Kręglarstwo

Tomaszowski Informator Tygodniowy Numer: 21 (1192) z 24 Maja 2013 r.

Kręglarska ekipa Pilicy podczas dekoracji po finale w Tarnowie Podgórnym.

Zakończyły się rozgrywki o drużynowe mistrzostwo Polski w kręglarstwie. Tytuł mistrzowski obronił pewnie Alfa-Vector Komputronik Tarnowo Podgórne. Wicemistrzem jest Polonia 1912 Leszno, a brązowy medal przypadł Pilicy.
Tomaszowie wypełnili minimum na ten sezon. Ich celem był powrót na podium, bo przed rokiem zajęli czwarte miejsce. Były jednak nadzieje na cenniejszy krążek.
System punktowania ligi był w tym sezonie dość skomplikowany. Najpierw rozegrana została faza zasadnicza na normalnych ligowych zasadach - mecz i rewanż, ale lepszy w dwumeczu otrzymywał punkt bonusowy.
7. Sokół 12 4 29-67
Ostatnim akordem rozgrywek był turniej finałowy z udziałem czterech czołowych drużyn. Rozegrany został u lidera w Tarnowie Podgórnym. Ale te zawody miały niewielki wpływ na końcową klasyfikację. Punkty z finału zostały dodane do dorobku z fazy zasadniczej i ich suma określiła miejsce w tabeli.
W finale najlepsi okazali się kręglarze z Leszna, którzy łącznie strącili 3515 kręgli. Drugi wynik mieli gospodarze - 3451 pkt, ale po przeliczeniu obie drużyny otrzymały za finał po 7 punktów meczowych.
Trzecie miejsce zajęła Pilica, która z wynikiem 3338 zarobiła 4 punkty. Czwarty był Start Gostyń ? 2 pkt (3076).
Dla Pilicy punktowali: Konrad Mocarski 602, Tadeusz Śliwiński 588, Maciej Witek 577, Paweł Osiński 564, Piotr Kozłowski 534, Szymon Klimek 245 i Krzysztof Dębiec 228.