Rewelacyjne, rekordowe, historyczne Mistrzostwa Polski U-18 dla kręglarzy Pilicy.

KS Pilica. Opublikowano w Kręglarstwo

od lewej Igor Sowik, Dominik Cyniak, Angelika Wojtaszek, Mateusz Goździk, Julia Sidło, Filip Skalski, Dawid Adamski, trener Tomasz Cichowski, siedzą Katarzyna Paduszyńska, Daria Zdulska, Joanna Pawłowska, Szymon Kosz.

Po kwalifikacjach

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w kręglarstwie odbyły się w dniach 06.-08.kwietnia 2018r. w Tucholi

Zostały one całkowicie zdominowane przez kręglarzy Pilicy, którzy zdobyli aż 9 medali, z czego 6 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy. Jest to historyczny występ, takiego urodzaju medali na jednych mistrzostwach Polski jeszcze nie było. Nasi zawodnicy wzięli prawie wszystko.

Trzeba powiedzieć, że na 9 złotych medali jakie były do rozdania aż 6 przypadło Pilicy.

Z dużą przewagą wygraliśmy klasyfikację medalową klubów przed BOSiR-em Brzesko (5 medali), Polonią 1912 Leszno (4) i Dziewiątką-Amica Wronki (4).

Jako jedyny klub reprezentujący województwo łódzkie mamy 2 miejsce w klasyfikacji medalowej województw za woj. wielkopolskim (12) i przed małopolskim (5), a trzeba dodać, że na wielkopolskie składa się dorobek aż 5 klubów.

Pilica wygrała również klasyfikację punktową klubów (punkty Ministerstwa Sportu) zdobywając ich 77,5 przed Amicą Wronki 47 i BOSiR-em Brzesko 34,5 oraz zajęła 2 miejsce w klasyfikacji punktowej województw za wielkopolskim 125 i przed małopolskim 34,5.
Już w pierwszym dniu zawodów, który był startem drużynowym, par oraz eliminacjami indywidualnymi, Pilica wywalczyła 4 medale: 3 złote i jeden srebrny. Złoto przypadło drużynie juniorek(Julia Sidło, Joanna Pawłowska, Angelika Wojtaszek, Daria Zdulska) , drużynie juniorów(Mateusz Goździk, Szymon Kosz, Filip Skalski, Dawid Adamski) oraz parze juniorek(Sidło, Pawłowska), a srbro parze juniorów(Goździk, Kosz) . Ponadto następna para juniorek(Wojtaszek, Zdulska) zajęła 4 miejsce a para juniorów(Adamski, Skalski)5.  Mamy więc najlepsze drużyny w kraju, zarówno damską jak i męską.

Wszystkie nasze juniorki zakwalifikowały się do finału(w tym Sidło na 1, a Wojtaszek na 3 miejscu) oraz prawie wszyscy juniorzy(Goździk na 3 miejscu).Reprezentację Pilicy stanowiło 5 juniorek i 6 juniorów. Dziesięcioro zakwalifikowało się do finału.
            W drugim dniu mistrzostw rozgrywana była konkurencja  tandemów mieszanych (popularnie zwanych mixtami), w których startowały 3 tandemy Pilicy. Po bardzo zaciętej walce nasz najmocniejszy mixt (Joanna Pawłowska i Szymon Kosz) wywalczyli kolejny złoty medal dla Pilicy. Jest on bardzo cenny szczególnie dla Asi, która złoto w tandemie wywalczyła przez trzy lata z rzędu. Kolejny nasz tandem (Zdulska,Adamski)uplasował się na 8 miejscu, a ( Katarzyna Paduszyńska, Dominik Cyniak) na 11.
Po tandemach rozpoczęła się konkurencja sprintów. Są to pojedynki jeden na jeden rozgrywane system pucharowym, przegrany odpada z turnieju. Niestety cała trójka naszych juniorów przegrała swoje pierwsze pojedynki już w pierwszym starcie, żegnając się z turniejem i to była jedyna konkurencja w której na podium nie było zawodników Pilicy.
            Rewelacyjnie spisały się za to trzy nasze juniorki, Katarzyna Paduszyńska, Angelika Wojtaszek i Julia Sidło. Dziewczyny przedzierając się przez sito eliminacyjne, doprowadziły do tego, że na cztery finalistki walczące o medale aż 3 były z Pilicy. Walka do samego końca była bardzo emocjonująca, Julia Sidło tylko jednym kręglem przegrała złoto i to w rzutach zwycięstwa z Angeliką Ciszewską z Polonii 1912 Leszno, brązowy medal wywalczyła Angelika Wojtaszek wygrywając pojedynek z Katarzyną Paduszyńską, która zajęła 4 miejsce.

W niedzielę rozgrywany był finał indywidualny juniorek i juniorów.

Pierwszą wisienkę na torcie położyła Julia Sidło, która dopiero przedostatnim rzutem strącając 9 wydarła złoty medal Nikoli Dudziak z Polonii 1912 Leszno. Trzymała nas w emocjach do ostatniego rzutu.
Drugą wisienkę położył Mateusz Goździk, który po ciężkiej, ale równej walce atakując z 3 pozycji również wywalczył złoto. Mamy więc indywidualnie najlepszych zawodników w Polsce. Multimedalistką została Julia Sidło zdobywając medal w każdej konkurencji w jakiej startowała
a było to złoto w drużynie, złoto w parze, srebro w sprincie i złoto indywidualnie robiąc sobie super prezent na 18 urodziny, które obchodziła w piątek. Julka i Mateusz jako mistrzowie Polski będą nas reprezentować na Pucharze Świata U-18 w Cluj w Rumunii, który odbędzie się w maju. Jest to przywilej tylko dla mistrzyni i mistrza Polski. Przypieczętowali oni sobie również start w Mistrzostwach Świata U-23, które odbędą się zaraz po Pucharze Świata U-18 na tym samym obiekcie.

Miejsca naszych zawodników:

Indywidualnie juniorki: Sidło 1, Wojtaszek 7, Pawłowska 11, Paduszyńska 15, Zdulska 20.

Indywidualnie juniorzy: Goździk 1, Kosz 6, Adamski 11, Skalski 13, Cyniak 15, Igor Sowik 32.

Pary juniorek: Sidło-Pawłowska 1, Wojtaszek-Zdulska 4.

Pary juniorów: Goździk-Kosz2, Skalski-Adamski 5, Cyniak-Sowik 12.

Tandemy mieszane: Pawłowska-Kosz 1, Zdulska-Adamski 8, Paduszyńska-Cyniak 11.

Sprint juniorek: Sidło 2, Wojtaszek 3, Paduszyńska 4.

Sprint juniorów: Gożdzik 11, Skalski 15, Sowik 17

Serdeczne gratulacje oraz podziękowania za moc emocji wszystkim zawodnikom składa trener.

Rewelacyjne, rekordowe, historyczne Mistrzostwa Polski U-18 dla kręglarzy Pilicy. Rewelacyjne, rekordowe, historyczne Mistrzostwa Polski U-18 dla kręglarzy Pilicy. Rewelacyjne, rekordowe, historyczne Mistrzostwa Polski U-18 dla kręglarzy Pilicy.

Załączniki:
Pobierz plik (Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych • 2018 TUCHOLA • WYNIKI.pdf)MP Juniorów młodszych – Tuchola • 6-8.04.2018 r.[ ]155 kB1000 Pobieranie