Małgorzata Kompa wice mistrzynią Polski młodziczek w kręglarstwie 26-27.11.2016r.

KS Pilica. Opublikowano w Kręglarstwo

W dniach 26-27.11.2016r. na sześciotorowej kręgielni w Tucholi rozgrywane były Mistrzostwa Polski Młodzików w parach i indywidualnie.

W sobotę 26.11. rozgrywane były Mistrzostwa Par oraz kwalifikacje indywidualne.

Start młodzików Pilicy okazał się bardzo udany, gdyż para Małgorzata Kompa, Monika Kaluszka zdobyła brązowy medal, para Przybyła Nikola - Zdulska Daria piąte miejsce, a z 13 startujących piliczan sześcioro zakwalifikowało się do finału w rozgrywkach indywidualnych. Wszyscy pobili swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

W niedzielę 27.11. rozgrywany był finał indywidualny młodziczek i młodzików i tu wielką niespodzianką okazał się start Małgorzaty Kompy. Gosia zakwalifikowała się do finału z wynikiem życiowym 507 kręgli na 3 pozycji. Po pierwszych 30 rzutach wysunęła się na prowadzenie i utrzymywała je przez dwie następne 30-tki. Jednak w końcówce 4 seta, starsza i bardziej doświadczona zawodniczka OSiR Vector Tarnowo Podgórne przypuściła szaleńczy atak, strącając kilka razy po 9 kręgli i ostatecznie wygrała, a Gosia została wice mistrzynią Polski strącając w finale 500 kręgli, łączny wynik 1007.

Jest to ogromny sukces, biorąc pod uwagę, że były to dla Gosi drugie zawody w życiu,

a w kategorii młodziczek gra dopiero od sierpnia tego roku.